BlueMan jasnowidz? (o głośnikach)
Czy faktycznie tak będzie, to jeszcze nie wiem, ale mam nadzieję, że się sprawdzi to co mówię/przewiduję. Na szczęście nie są to postanowienia noworoczne, więc raczej duże szanse im daję, na spełnienie :)
Zresztą – życie to jedna wielka przepowiednia i codziennie trzeba bawić się w jasnowidza, ekonomistę, prezesa i setki innych zawodów. Każdy do tego przywykł, bo przecież takie jest życie – bez tego dreszczyku emocji było by nudne.
Tym razem ja stanąłem przed wyborem. Z racji tego, że pomyślnie i szybko zdałem sesje egzaminacyjną, dostałem się do pracy i będę pisać artykuł do czasopisma komputerowego, to mogę liczyć na przypływ dość sporej gotówki. Nie jestem rozrzutny, ale jednak moje hobby jest dość kosztowne, więc postanowiłem zainwestować w coś do komputera :D
Padło na dobre głośniki komputerowe.
Obecnie mam Creative Inspire 2400 (2.1) + dwa głośniki w monitorze. Wychodzi więc zestaw 4.1, ale wiadomo jaka jakość dźwięku wydobywa się z monitora. Do filmików z YouTube jest OK, ale na pewno nie do mp3. W filmach (DivX, DVD) muszę głośniej puszczać tylne głosniki Creative, aby trochę zagłuszyły trzaski z przodu. Już nie mówiąc, że muszę kilka minut poświęcić, aby prawidłowo ustawić balans między przodem, a tyłem – wszystko ręcznie :/ Chciałem się więc pozbyć tego problemu i zainwestować w komplet głośników 5.1.
W grę wchodziły 2 firmy – Creative i Logitech. Opinię o głośnikach z tych firm są na tyle zbliżone, że ciężko wyróżnić faworyta, ale ja jako zadowolony posiadacz swoich Creative 2400 jednak wybrałem produkt tej marki.
- Głośniki satelitarne: 8 W mocy rzeczywistej (RMS) na kanał (4 kanały)
- Głośnik centralny: 18 W mocy rzeczywistej (RMS)
- Głośnik niskotonowy: 26 W mocy rzeczywistej (RMS)
- Pasmo przenoszenia 40Hz – 20kHz
- Wprowadzono do oferty: październik 2006
Całość ma więc 76W mocy. Ta wartość jest dla mnie wystarczająca, a nawet ponad normę.
Obecne 2.1 o mocy 21W mi wystarczają i nie słucham głośniej, niż na poziomie 3 w skali od 1-10.
- Głośniki satelitarne: 7,4 W mocy rzeczywistej (RMS) na kanał (4 kanały)
- Głośnik centralny: 15,5 W mocy rzeczywistej (RMS)
- Głośnik niskotonowy: 25 W mocy rzeczywistej (RMS)
- Pasmo przenoszenia 40Hz – 20kHz
- Wprowadzono do oferty: sierpień 2004
Długo wahałem się co do kupna, ale jednak odłożyłem go na później.
Zwróćcie uwagę na daty wprowadza tych systemów głośników do sprzedaży. Czy nie wydaje Wam się, że najwyższy czas odświeżyć linię produkcyjną? Tym bardziej, że Creative wydał karty dźwiękowe serii X-Fi, a Audigy jest najtańszą ich kartą jaką sprzedają. No i dla nowej linii X-Fi powinni wydać lepsze głośniki, skoro w czasach Audigy powstały w/w Creative :)
Poprzednia seria 5.1 (Creative Inspire P5800) była wg. mnie bardzo udana. Nic jej nie brakowało pod względem mocy, a przede wszystkim wyglądu, czego niestety nie mogę powiedzieć o obecnych modelach.
Dlatego liczę, że w 2 połowie 2008 będą jakieś ciekawe nowości.
A na razie kupiłem sobie pendrive Patriot 8GB, słuchawki z mikrofonem A4tech i hub usb Pentagram. Test niedługo na blogu :]